Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poslankyně Nytrová a její koncert předsudků

14. 07. 2016 17:47:40
To co předvedla poslankyně Nytrová na půdě sněmovny České republiky je jen dalším důkazem šíření ideologie nenávisti ve společnosti.
A tato ideologie se šíří jako mor. Není to první výrok českého poslance u kterého si slušný člověk se zdravým rozumem musí položit otázku, zda je autor takového výroku duševně zdravý. Protože tohle nejen překračuje veškeré hranice slušného chování, ale v podstatě je šíření takových lží i naplněním skutkové podstaty trestného činu šíření poplašné zprávy. Obvinit bez důkazů všechny příslušníky jedné menšiny, že jejich cílem je dosáhnout legalizace pohlavního styku s dětmi je skutečně za hranicí. Nejen za hranicí elementární slušnosti, ale za hranicí zdravého rozumu. Nenávist poslankyně Nytrové je cítit z každého jejího slova. Je pozoruhodné jak si občan České republiky začíná na nenávistné výroky svých politiků zvykat. Je to opravdu smutné. A nehraje tu vůbec žádnou roli stranická příslušnost takového poslance. Vždyť předkladateli zákona o možnosti adopcí dětí páry stejného pohlaví byli straničtí kolegové poslankyně Nytrové, kteří se od jejich skandálních a nenávistných výroků okamžitě distancovali, včetně předsedy strany a premiéra této země. Ostatně každý slušně vychovaný člověk se nejen musí tvrdě postavit proti takovým nenávistným výrokům vycházejícím z těžce zakořeněných předsudků v hlavě paní poslankyně, ale musí být uražen a znechucen takovými sprostými výmysly.

Bohužel takové výroky jen zapadají do současné nenávistné atmosféry, která se šíří celým světem. Urážky paní poslankyně jsou v pozoruhodné shodě s urážkami, kterými častuje různé skupiny obyvatel této země prezident Zeman a členové jeho týmu. Možná si paní poslankyně řekla, že když to projde hlavě státu, tak proč by nemohla své nevychovanosti dát veřejný, volný průchod i ona sama. Je to varování pro voliče. Volení politici jsou totiž odrazem myšlení a vyjadřování svých voličů. Každý volič by se měl zamyslet zda politik, který svým chováním a vyjadřováním patří někam do laciné nálevny, může i nadále reprezentovat jejich názory. Jestli výroky, které překračují hranice slušného chování jsou tím, co od svého zastupitele chtějí. Zda tyto politiky, kterým dají oni sami tu moc ovlivňovat veřejné mínění, morálku a standardy chování, dále volit. Nebo zda jim připadá normální vysvětlovat svým dětem, cože je ta to kunda, o které hovořil v pravé poledne v rádiu pan prezident.

Paní poslankyně Nytrová se sama vyřadila ze společnosti slušných lidí. Ta tzv.homosexuální lobby z níž má obavy, totiž nechce nic jiného než rovná práva pro osoby, které zastupuje. Nechce vůbec nic navíc, jen stejná práva jakými disponují heterosexualové. Mně to připadá normální. Lidé rozhodně nejsou totožní, ale z hlediska základních lidských práv a svobod by si měli být naprosto rovni. Je to v naší Ústavě. A byl to právě Ústavní soud, který rozhodl, že část zákona, který znemožňuje párům, které tvoří osoby stejného pohlaví adoptovat děti odporuje nejvyššímu českému zákonu. To, že poslankyně Nytrová veřejně zpochybňuje rozhodování Ústavního soudu hovoří celkem dost o způsobu, kterým se ubírá myšlení této osoby. Ústavní soud prý nebyl zvolen lidmi. Jako by prosté hlasování bylo více než odborné vzdělání. Milá paní poslankyně, i Hitler byl zvolen většinou voličů. Znamená to snad, že vůle lidu byla správná, stejně jako pozdější politika zvoleného vůdce?

Je vskutku smutné, když někdo obviňuje homosexuální páry z pedofilie. Je to hezký pláč, ale na špatném hrobě. A to v době, kdy Vatikán řeší pedofilní skandály katolických kněží. Jde o tisíce kněží, někteří z nich měli na svědomí až stovky zneužitých dětí. Některé byly mladší než sedm let! A netýkalo se to jen USA. Případy pohlavního zneužívání dětí se zejména v 90.letech minulého století objevovaly v Irsku(zneužívány zde byly především děti z dětských domovů pod správou katolické církve), Itálii, Německu či Polsku. Je pozoruhodné, že je to zejména katolická lobby, která cílevědomě bojuje proti zrovnoprávnění homosexuálů v oblasti uzavírání manželství a výchovy dětí. A představitelé jejich politického křídla. Křesťanských stran. Vzpomínám na skandální výroky homofobního poslance Tollnera z 90.let minulého století. Jeho předsudky se směle mohly rovnat s těmi poslankyně Nytrové. A jeho vulgární slovník a otevřeně projevovaná nenávist si s ní také nezadala.

Přitom je celkem přirozené, že páry s homosexuální orientací chtějí vytvořit úplnou rodinu. Tedy vychovávat děti. Česko je stále zemí, která v rámci EU vede v počtu dětí v ústavní péči. Paní poslankyně argumentuje tzv.konceptem tradiční rodiny, kterou tvoří muž, žena a děti. Jenže tento typ rodiny dostává v posledních letech na frak. Téměř každé druhé heterosexuální manželství se rozpadá. Důvodem bývá často nevěra jednoho z partnerů. A paní poslankyně má tu drzost argumentovat vyšší promiskuitou homosexuálů. Na základě čeho? Svého dojmu, internetových diskusí a serverů ruské vládní propagandy? No to snad ne. Myslím, že každé dítě si zaslouží žít v milující rodině. A je mu srdečně jedno zda se skládá ze dvou maminek či dvou tatínků. Takový typ rodiny je rozhodně lepší než jakákoliv ústavní výchova. Existuje na toto téma dost sociologických a psychologických studií. Stejně jako existují studie, které dokazují, že děti výchované v rodině, kterou tvořily rodiče stejného pohlaví nejsou postiženy žádnými negativními jevy. Paní poslankyně se záštiťuje názory českých psychologů, psychiatrů a pediatrů. Jenže tito pánové nemají žádnou zkušenost s dětmi z těchto rodin. Naproti tomu americká psychiatrická asociace má k dispozici až stovky tisíc dětí vychovaný v rodinách homosexuálů v posledních 25 letech. A jejich závěry se dost diametrálně liší od závěru psychiatrů ze zemí, kde žádné zkušenosti nemají. Asi to nebude úplná náhoda. Také předsudky amerických psychiatrů nejsou tak zakořeněné jako v českých laických i odborných kruzích. Inu bolševické vzdělání a izolace od svobodného světa se někde projevit musí.

„Existuje dostatek důkazů o tom, že děti vychovávané rodiči stejného pohlaví si vedou stejně dobře jako děti vychovávané heterosexuálními rodiči. Více než 25 let výzkumů zdokumentovalo, že neexistuje vztah mezi sexuální orientací rodičů a zdravým emočním, psychosociálním a behaviorálním vývojem dítěte.“Americká akademie pediatrů, 2006

Možná by bylo načase odhodit předsudky a začít se zabývat tím jediným, co je skutečně důležité. Místo šíření nenávisti, politické agitace či propagandy by bylo vhodnější myslet na prospěch a zájmy českých dětí žijících v dětských domovech. A umožnit jim to, co mají jiné děti. Žít v milující rodině.
Autor: Jaroslav Janota | čtvrtek 14.7.2016 17:47 | karma článku: 18.72 | přečteno: 648x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 125676 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10427 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3279 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.56 | Přečteno: 1498 |

Další články z rubriky Společnost

Přemysl Čech

Byl, je a bude milován - Michael Hutchence (+ 22.11.1997)

Ano, dnes je tomu jíž 20 let, co nás opustil a navždy odešel do muzikantského nebe, jak by možná mnozí napsali do nekrologu, frontman a dvorní textař skupiny INXS Michael Hutchence. Odešel milován ve věku pouhých 37 let.

22.11.2017 v 6:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Jaroslav Herda

Dementi!

Mohou splnit naše očekávání? Mohou nás pozitivně překvapit? Obávám se, že ne. Zdá se, že slova byla napsána po zralé úvaze a řádně a pečlivě doložena.

21.11.2017 v 18:29 | Karma článku: 9.68 | Přečteno: 498 | Diskuse

Pavel Vávra

Sex je motor, sex je zbraň.

Posouváním a znejasňováním hranic "přípustného" ničíme možnosti pro seznamování, ale také ničíme motor lidské civilizace a lidství tím, že "přiléváme do benzínu vodu". A dříve nebo později se ten motor zadře.

21.11.2017 v 18:05 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 425 | Diskuse

Tomáš Flaška

Měli bychom být za invazi v roce 1968 vděční

"Československo by mělo být Sovětskému svazu za rok 1968 vděčné: historie pražského jara." Tento článek vyšel v den návštěvy prezidenta Zemana v Rusku na serveru Zvezda.

21.11.2017 v 16:09 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 1195 | Diskuse

Jiří Turner

Konverze od ateismu k ateismu

Moudrost náboženství by měla patřit celému lidstvu, i těm nejracionálnějším z nás, a zasluhuje, aby si jí i její největší odpůrci zaobírali. Náboženství je příliš užitečné a vlivné, než aby se mohlo zcela přenechat věřícím.

21.11.2017 v 15:23 | Karma článku: 12.85 | Přečteno: 479 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2197

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.