Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak norský milovník lovu bojoval proti multikulturalismu a muslimským imigrantům

22. 07. 2015 8:55:40
Jsou to čtyři roky co se jeden norský, pravicový extrémista, křesťanský fundamentalista, vlastenec, milovník lovu a myšlenek Václava Klause, rozhodl bojovat proti multikulturalismu, islámu a přistěhovalcům.

A když mu chyběly racionální argumenty do diskuse, rozhodl se použít přesvědčovací prostředky většího kalibru. Tak to dopadne vždy, když místo rozumu převáží xenofobie, paranoia a absence základních vlastností, které vydělují člověka z říše zvířat. Soucitu a empatie. Na ostrově Utoya se každé léto schází mladí lidé, kteří prostě mají na svět jiný názor než onen norský Herostratés. Fyzická likvidace těch s jinými názory je metodou řešení problémů vlastní všem extrémistům. Nikoliv jen těm pravicovým. Nikoliv jen křesťanským fundamentalistům. Nikoliv jen některým paranoidním schizofrenikům v Norsku.

Ovšem asociální chování tohoto typu je u pravicových extremistů častější než u jiných. Je to logické. Byla to jedna z osobností pravicového neoliberalismu, která razila heslo, že žádná společnost vlastně neexistuje a že lidstvo tvoří pouze velké množství jednotlivců, kteří mají právo hájit pouze svůj zájem. Od hokynářovy dcery se podobný důraz na sobectví a bezohlednost snad dal očekávat. Ovšem ideologie podobného typu vytváří ve svém důsledku masové vrahy. Tak jako před čtyřmi lety v Norsku. Konec konců byl to pravicový, český guru boje proti světovým ismům, jistý Václav Klaus, jehož myšlenky silně ovlivnily norského milovníka lovu a přispěly k dokonání jeho zbabělého zločinu.

Tento norský, křesťanský fundamentalista a terorista zbaběle zavraždil 77 svých spoluobčanů. Z toho 69 zblízka a vlastní rukou. Většinu z jeho oběti tvořili mladí lidé, kterým ještě nebylo dvacet let. Dvěma ještě nebylo ani patnáct let! Byli neozbrojení a bezmocní. Přesto byli zlikvidováni naprosto nemilosrdně. Bez slitování, bez soucitu, bez výčitek. A čím se provinili v očích onoho odhodlaného bojovníka proti multikulturalismu a muslimským přistěhovalcům? Tím, že měli na svět kolem sebe jiný názor. Tím, že jako levicoví demokraté vyznávali univerzální lidské hodnoty. Volnost, rovnost, bratrství, základní lidská práva a svobody, toleranci k jiným názorům a jiným kulturám.

To jsou právě ty hodnoty, které tolik nevoní ani současným vyznavačům " tradičních, evropských, kulturních hodnot". Co si vlastně pod tím představují? Monokulturu? Tento výraz snad patří do oblasti pěstování cukrové řepy. Bránění se jiným kulturním vlivům a mísení lidí vyznávající jiné politické či náboženské názory než jsou ty "jediné správné"? To už tu přece také bylo vytváření ghett pro ty jiné. Rasová segregace a politika apartheidu. Co tedy jsou ty "pravé evropské hodnoty", které chtějí ti naší ochránci bránit? Ať už my ostatní chceme nebo nechceme. Svoboda hlásat nenávist k jiným kulturám, náboženstvím, politickým názorům, kterou "obránci hodnot" zaměňují za svobodu slova a názoru? Právo vyhrožovat těm s jinými názory fyzickou likvidací? Ať už výbušninou, střelnou zbraní jako norský terorista či jen šibenicemi jako jeho čeští ideoví pokračovatelé. Těch, kteří jdou ve stopách norského milovníka lovu je v Evropě mnoho. Bojovníci proti multikulturalismu, islámu, imigrantům jsou slyšet stále více. A také nemají žádné racionální argumenty. Jen nenávist, zlobu, iracionální strach z cizího a neznámého, paranoiu.

Je jen otázkou času, kdy se tito pokračovatelé masového vraha z ostrova Utoya, rozhodnou použít stejné prostředky k likvidaci těch s jiným názorem. Mimochodem tento jediný bojovník proti islámu a imigrantům zavraždil za jediný den více lidí než všichni teroristé z řad Islamistů v Evropě za posledních deset let! A pořád se stejně najdou ti, kteří slepě věří, že největším nebezpečím pro současnou Evropu je islám. A je třeba zrušit naše lidská práva a svobody dříve než to udělají ti druzí. Vždyť je to přece pro naši "bezpečnost". Není. Největším nebezpečím pro současný civilizovaný svět není islám, jsou to ti, kteří žijí mezi námi a kteří chtějí totálně ovládat společnost.

Skutečným nebezpečím je Guantanámo, vlastenecký zákon, zrušení práva na spravedlivý soud, zrušení práva na ochranu soukromí, na svobodu náboženského vyznání a politického názoru, zrušení práva na rovnost všech občanů před zákonem. Jenže tyto práva a svobody v Evropě neruší Islamisté, ale někteří evropští politici. V podstatě jsou s těmi teroristy z islámského státu na jedné lodi. Jejich cíle jsou přece zřetelně stejné. Vnutit ostatním svůj jediný správný názor. Ovládat obyvatele, jejich myšlení a chování. A tvrdě nejlépe fyzicky zlikvidovat všechny co s jejich názory otevřeně nesouhlasí.

Ale tohle všechno už Evropa zažila v minulém století. Vážně je nutné tuto historii zopakovat i ve 21. století?

Autor: Jaroslav Janota | středa 22.7.2015 8:55 | karma článku: 16.12 | přečteno: 1594x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 125553 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10399 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3274 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1496 |

Další články z rubriky Společnost

Leoš Zatloukal

Rozvíjení řešení „úzkým“ a „širokým“ způsobem

V tomto zamyšlení bych se chtěl vrátit k zásadnímu tématu „řešení problémů“ (ve smyslu odstraňování či nápravy) a „rozvíjení řešení“ (ve smyslu společného vytváření něčeho nového, změny).

21.10.2017 v 23:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Ať jde pravda a láska do ...

Blahopřeji většině českého národa k volbám. „ZDAR Tobě Česko! Ještě jedno jsi vzdoroval času zlobě, jak odolals věky bouřím všem!“

21.10.2017 v 23:27 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 639 |

Jiří Růžička

Naštvaní lékaři ještě zdaleka neřekli svoje poslední slovo

Praktičtí lékaři svou stávkou opět obnažili ránu, kterou krvácí naše zdravotnictví. Obávám se ale, že tentokrát rána začne hnisat a lékaři přitvrdí.

21.10.2017 v 21:48 | Karma článku: 6.24 | Přečteno: 207 | Diskuse

Ervín Dostálek

Kam až došla fraška z veřejnoprávního kanálu a soustředěný permanentní atak i prasárna?

Počátkem června já, psavec evropypoznávacích blogů, poprvé "smočil péro"v otázce politické:"Co je tohle za prasárnu" k příloze-pamfletu novin Žlutá republika.Pak jsem se ozval na přelomu prázdnin k ataku a frašce v TV. A co dnes?

21.10.2017 v 21:42 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 839 | Diskuse

Oto Jurnečka

Nějak bylo, nějak bude a já myslím že takhle:

Zkusím trochu předcházet událostem a zaprognostikovat si jak dopadne povolební vyjednávání. Jsem přesvědčen, že řešení je blíž, než bychom z výroků zúčastněných hádali.

21.10.2017 v 21:06 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 591 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2194

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.