Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Armáda totalitního státu nikoho neosvobodí

8. 05. 2015 18:16:29
Ani nemůže. Osvobodit znamená přinést svobodu. Rudá armáda nikomu svobodu přinést nemohla. Neměla ji odkud přinést. Všichni obyvatelé sovětského Ruska žili v odporné, totalitní diktatuře. Nikdy svobodu nepoznali.

Jak by ji tedy mohli někomu přinést? Ve skutečnosti jen jednu totalitu, tu nacistickou, vystřídala totalita bolševická. Jaképak osvobození. Rudá armáda zkrátka dobyla území ovládané před tím nacisty. A totalitní nacistický systém vystřídal totalitní bolševický systém. Žádná svoboda. Tzv oslavy osvobození mohou slavit v západní Evropě. Tady porazily nacisty armády svobodných států a přinesla skutečnou svobodu. Stalinův Sovětský Svaz byl na počátku 2.světové války spojencem Hitlerova, nacistického Německa. Stejně jako například Maďarsko. Navíc územní zisky bolševiků z Moskvy byly díky spojenecké smlouvě s nacisty opravdu velké. Zábavná výmluva agenta KGB Putina o tom, že v případě smlouvy Ribentrop - Molotov šlo pouze o smlouvu o neútočení, je mírně řečeno hloupá.

Tato spojenecké smlouva umožnila Stalinovu sovětskému Rusku, získat velké územní zisky prostřednictvím vojenské agrese a okupace Litvy, Lotyšska a Estonska, stejně jako velké části Polska, Finska a Rumunska. Nešlo o žádnou smlouvu o neútočení ale smlouvu dvou totalitních zemí, která jen stanovila územní rozdělení okupovaných území a stanovila hranici mezi sférami vlivu obou diktátorů. Ostatně tyto dvě diktatury, nacismus a bolševismus, mají k sobě překvapivě blízko například v metodách nakládání s odpůrci těchto režimů. Není žádné tajemství, že nacistické koncentrační tábory byly přímo inspirovány vyhlazovacími tábory v Rusku, tedy systémem gulagů. Samozřejmě co do počtu lidských obětí se nacisté s bolševiky nedají příliš porovnávat. Stalinovo vraždění v ruských koncentrácích bylo mnohem systematičtější, efektivnější a hlavně krutější, než na co se zmohli Hitlerovi nacisté. Také počet obětí bolševické tyranie byl mnohem vyšší než u nacistů. Rudá armáda se dopouštěla prvních válečných zločinů v období druhé světové války.

Katyňský masakr byl válečným zločinem Rudé armády dříve než se válečných zločinů dopustili také nacisté. Rudá armáda se rozhodně na dobytých územích nechovala nijak civilizovaně. Dopouštěla se větších válečných zločinů než nacisté. Krádeže, loupeže, únosy, znásilňování, mučení, vraždy byly v podání vojáků Rudé armády běžným způsobem chování na okupovaných územích. Není tedy divu, že obyvatelé pobaltských států obsazených Rudou armádou vítali v roce 1941 nacisty jako osvoboditele. Po krutostech a odporných zločinech, kterých se dočkali od Rudých okupantů byl vstup nacistů skutečně oslavován jako osvobození. I když to byl samozřejmě velký omyl. Stejně jako oslavy vstupu Rudé armády na území států okupovaných nacistickým Německem. Skutečná svoboda byla zničena mezi dvěma mlýnskými kameny dvou diktatur. Oslavy jsou vskutku zbytečné.

Výměnou za nelidskou tyranii nacistů jsme obdrželi brutalitu bolševické diktatury. Tomu se říká z deště pod okap. Je štěstí, že aspoň v Plzni mohou oslavovat osvobození armádou svobodných států. Zbytek Československa byl jen okupován barbary z ruských stepí. Vojáci Rudé armády neměli příliš na vybranou. Často to byli právě vězni z gulagu, kteří stejně byli odsouzeni k smrti v systému ruských koncentráků, kdo tvořil jednotky prvního sledu určené k likvidaci. Navíc cesta zpět nevedla. Ostatně dodnes není známo zda více obětí na straně Rudé armády způsobily zbraně nepřítele či přehradná palba vlastních politruků. Proč by měli Rudí velitele mít úctu k životu vlastních vojáků? Bolševici pohrdali životy vlastních spoluobčanů. Stalinův totalitní stát nikdy nepodepsal Ženevské konvence. Proč by se měli Rusové chovat civilizovaně k válečným zajatcům, když kašlali na životy svých obyvatel? Na dobytých územích se vojáci Rudé armády chovali jako běžná okupační armáda. Braní válečné kořistí bylo samozřejmostí. Jen se lišily hodnoty lupu. Zatímco negramotnému vojákovi stačilo ukrást kolo či hodinky. Jeho nejvyšší velitel se spokojil se záborem Podkarpatské Rusi.

Unášení civilních obyvatel do Ruska na otrocké práce bylo také běžné. Chová se takto armáda osvoboditelů? Cílem vstupu Rudé armády na území jiných států nikdy nebylo přinést jim svobodu, ale zavést na okupovaných územích vlastní systém brutální totality. Což se také do několika let po válce stalo. Ostatně právě ti, kteří skutečně bojovali za svobodné Československo v řadách svobodných armád v západní Evropě to pocítili nejvíce. Tito hrdinové skončili v kriminálech a pracovních táborech bolševiků. Mnozí z nich tak mohli na vlastní kůži porovnat rozdíly mezi nacistickými a bolševickými koncentráky. Rozdíly vskutku nebyly nijak výrazné. Dnešní oslavy osvobození od nacismu patří národům, které skutečně získaly svobodu. Těm národům které se dostaly do sféry ruského vlivu zbyla jen iluze svobody. Na dlouhá desetiletí o svoji skutečnou svobodu přišly.

Bohužel škody, které byly bolševiky napáchány byly mnohem větší v oblasti duševní než materiální. Ještě dnes, 70 let po ukončení druhé světové války se s neblahým dědictvím bolševismu v hlavách některých našich spoluobčanů setkáváme každý den. A to je opravdu smutné.

Autor: Jaroslav Janota | pátek 8.5.2015 18:16 | karma článku: 33.92 | přečteno: 1597x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 125553 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10399 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3274 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1496 |

Další články z rubriky Společnost

Leoš Zatloukal

Rozvíjení řešení „úzkým“ a „širokým“ způsobem

V tomto zamyšlení bych se chtěl vrátit k zásadnímu tématu „řešení problémů“ (ve smyslu odstraňování či nápravy) a „rozvíjení řešení“ (ve smyslu společného vytváření něčeho nového, změny).

21.10.2017 v 23:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Ať jde pravda a láska do ...

Blahopřeji většině českého národa k volbám. „ZDAR Tobě Česko! Ještě jedno jsi vzdoroval času zlobě, jak odolals věky bouřím všem!“

21.10.2017 v 23:27 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 639 |

Jiří Růžička

Naštvaní lékaři ještě zdaleka neřekli svoje poslední slovo

Praktičtí lékaři svou stávkou opět obnažili ránu, kterou krvácí naše zdravotnictví. Obávám se ale, že tentokrát rána začne hnisat a lékaři přitvrdí.

21.10.2017 v 21:48 | Karma článku: 6.24 | Přečteno: 207 | Diskuse

Ervín Dostálek

Kam až došla fraška z veřejnoprávního kanálu a soustředěný permanentní atak i prasárna?

Počátkem června já, psavec evropypoznávacích blogů, poprvé "smočil péro"v otázce politické:"Co je tohle za prasárnu" k příloze-pamfletu novin Žlutá republika.Pak jsem se ozval na přelomu prázdnin k ataku a frašce v TV. A co dnes?

21.10.2017 v 21:42 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 839 | Diskuse

Oto Jurnečka

Nějak bylo, nějak bude a já myslím že takhle:

Zkusím trochu předcházet událostem a zaprognostikovat si jak dopadne povolební vyjednávání. Jsem přesvědčen, že řešení je blíž, než bychom z výroků zúčastněných hádali.

21.10.2017 v 21:06 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 591 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2194

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.