Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když hovoří mírotvorci z Moskvy,,,

29. 03. 2015 13:55:38
Chce se mi zvracet. Člověk by řekl, že po těch letech prožitých v době bolševické totality už mne nic nepřekvapí či neznechutí. Jenže v poslední době jsem si uvědomil, že nejsem až tak otrlý, jak jsem si myslel. Návrat starých známých propagandistických hesel a nové kolo aktivace bojovníků tábora míru proti štváčům ze západu a imperialistům z USA, by byl možná k smíchu. Asi jako časopis Dikobraz z časů normalizace. Kdyby se nenašla početná skupina lidí, která otravuje veřejné ovzduší šířením lží a Moskevské propagandy. Je mi jedno zda tak činí z upřímného přesvědčení či za peníze.

Chápu, že v prvním případě myšlení bolí a zdravý rozum či základní vzdělání postižené lidi minulo velkou oklikou. A v druhém případně je košile bližší než kabát a o peníze jde až v první řadě. Šíření lží může považovat za svobodu názoru jen člověk velmi omezený. A pojetí svobody od takových lidí jsem si už v životě užil dost. A opravdu nemám zájem o "svobodu" otroka. O redukci základních lidských práv na jediné právo držet hubu a krok a nevyčuhovat z řady a nenarušovat jediné správné ideály vládnoucí státostrany. Nemám zájem o bolševický koncentrák, který se nám snaží znovu vnutit z Moskvy poskytnutím své tankové, mírové internacionální pomoci. To už tato země jednou zažila. Dlouhých téměř 23 let byla tato země okupována vojsky podle rozkazu přicházejícího z Moskvy. Některým se možná po těchto mírových časech plných stability stýská. Asi je na čase říct jednou provždy dost!

A začít konečně nazývat věci pravými jmény. Ti kdo se na Krymu a na východě Ukrajiny násilím chopili vlády nejsou stateční bojovníci proti fašismu, který prý představuje demokraticky zvolený parlament, prezident a vláda Ukrajiny. Nejsou to mírumilovní příznivci federalizace Ukrajiny. Nejsou to lidé, kteří chtějí vyvolat veřejnou diskusi. Nejsou to ani stateční obránci práv obyvatel na Krymu a východě Ukrajiny. Jsou to teroristé, kteří rozpoutali válečný konflikt. Jsou to zloději, lupiči a vrazi, kteří se násilím zmocnili vlády majetku a finančních prostředků na dobytých území státu Ukrajiny.

Jejich cílem není obrana práv obyvatel těchto území. Jejich cílem je zmocnit se moci na území jednoho státu a odtrhnout je od něj. Porušují zákony země na jejímž území působí. Ty kteří s jejich postupem nesouhlasí zastrašují či přímo fyzicky likvidují. Tito bojovníci proti kyjevskému fašismu sami používají fašistické metody likvidace názorových odpůrců tak vlastní členům fašistické strany známé z Itálie na počátku 20.let minulého století. Používají metody vlastní běžným teroristům. Zastrašování či přímo likvidace demokraticky zvolených zástupců občanů, krádeže, loupeže a přivlastňování veřejného či soukromého majetku. Záměrné porušování zákonů s cílem získat absolutní moc a finanční či majetkový prospěch ze svých zločinů. Braní rukojmích a to dokonce osob s diplomatickou imunitou. Využívání těchto osob jako lidské štíty. Zneužívání civilního obyvatelstva jako lidských štítů.

A toto vše se děje s přímou podporou vlády sousedního státu, tedy Ruska. Není to nic nového. Přímá vládní podpora nacistického Německa ozbrojeným skupinám teroristům nazývaným Freicorps a působící na území sousedního Československa s cílem destabilizovat situaci a oslabit centrální vládu byla ze stejného soudku. Je pozoruhodné, když ctihodná, moskevská vláda bojovníků proti kyjevskému nacismu používá metody nacistického Německa. Ale kdo by se tomu divil u vlády, která na svém území podporuje skupiny neonacistů. Vláda země, která se stává zemí zaslíbenou neonacistům z celé Evropy a přilehlých oblastí. Vláda, která na svém území soudí ženu, která tam byla zavlečena ze sousední Ukrajiny a to za zločin spáchaný na území Ukrajiny. A to přes to, že dotyčná má diplomatickou imunitu.

Ale mezinárodní právo je pro prezidenta Putina a jeho vládu pouze cárem papíru. Jak dokazuje vojenská anexe Krymu současná podpora teroristům na území sousedního státu. Jenže tyto fakta jsou v dnešní informační době známa každému, kdo má zájem se je dozvědět. Ruské vládě, která zahájila současnou válku na území Ukrajiny samozřejmě nejde o mírové řešení situace. Kdyby ano, přestala by prostě zásobovat teroristy zbraněmi, municí a cvičenými žoldáky přicházející na Ukrajinu z jejího území. Ruské armádní jednotky by přestaly operovat na území cizího státu a ruské "humanitární" konvoje by přestaly dodávat zbraně, vojenský materiál a další teroristy na Ukrajinu.

Ukrajinská vláda dělá jen to, co by dělala jakákoliv jiná vláda na území svého státu. Snaží se obnovit zákonnost a postavit zločince před spravedlivý soud. Jde to ale dost těžko, když ty zločince zásobuje ruská armáda. Mezinárodní společenství by mělo k takové agresivní politice ruské vlády zaujmout nekompromisní postoj!

Autor: Jaroslav Janota | neděle 29.3.2015 13:55 | karma článku: 30.84 | přečteno: 956x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 125553 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10399 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3274 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 1496 |

Další články z rubriky Politika

Petr Čejka

Z voleb rovnou do politické krize?

Máme po volbách, výsledek můžeme hodnotit mnoha způsoby - osobně jsem z něj velmi zklamán... Přesto přese všechno si dovolím překvapivou myšlenku - předčasné volby mohou být za rohem!

22.10.2017 v 0:31 | Karma článku: 7.35 | Přečteno: 350 | Diskuse

Miroslav Návrat

Volby 2017: Pozitiva a negativa

Co je na těchto volbách dobrého? Co je na nich špatného? Co z toho plyne? A budeme muset emigrovat, nebo to dopadne ještě dobře?

21.10.2017 v 22:36 | Karma článku: 13.78 | Přečteno: 537 | Diskuse

Robert Troška

Vítězové a poražení voleb 2017

Podíváme-li se na volební výsledky 2017 s devíti politickými stranami ve sněmovně, vidíme na jedné straně vítěze, supervítěze a na straně druhé poražené a jasně poražené. Volební výsledek je rozhodně velkým překvapením.

21.10.2017 v 22:01 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 717 | Diskuse

Jan Dvořák

Odejít od rozdělané práce jako zelený Stropnický, je pro oranžovou trojku nepřijatelné

Zelení ve volbách skončili těsně před jedním a půl procentem, a jejich šéf Stropnický okamžitě odstoupil. Jak populistické!

21.10.2017 v 21:33 | Karma článku: 18.45 | Přečteno: 617 | Diskuse

Pavel Kamas

Koho překvapil výsledek voleb, ať se přihlásí. Nebo ať otevře oči.

Nejsem politolog, ale normální občan. Přesto jsem již v delším či kratším horizontu před volbami podle mého názoru trefil výsledek voleb. Mám nějaký tajný recept? Ano a prozradím vám ho. Chodím s otevřenýma očima.

21.10.2017 v 20:40 | Karma článku: 20.37 | Přečteno: 1142 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2194

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.