Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo je pátá kolona islamistů v Evropě?

25. 07. 2016 23:43:54
Někomu to sice může znít velmi paradoxně, ale ve skutečnosti jsou to všichni tzv.bojovníci proti islámu či islamizaci Evropy. Oni jsou ideově nejblíže extremistům z řad radikálních Islamistů. Nejen stylem vyjadřování a myšlení.
Každý terorismus má své cíle. Cílem teroristů z IRA bylo sjednocení Irska. Cílem palestinského terorismu zničení Izraele či vznik vlastního státu v původních hranicích z roku 1948. Cílem teroristů z ETA bylo obnovení nezávislé Baskické republiky, ne nutně přímo v hranicích z roku 1936. Cílem levicových teroristů z Rudých brigád či německé Frakce Rudé Armády byla demontáž kapitalistického systému. Prakticky totéž se týká teroristů z řad anarchistů. Nabízí se tedy otázka co je cílem teroristů z řad Islamistů? Je to celkem prosté. Cílem je sjednocení muslimů pod vlajkou Islámského státu a jejich dosti zvrácené verzi Islámu či něčemu co se nepatrně islámu podobá. Jak tohoto cíle dosáhnout? Teroristické útoky v Evropě nejsou zaměřeny proti evropským vládám, proti vojenským či strategickým cílům. To je totiž komplikované a tzv.tvrdé cíle není, pro bezpečnostní složky Evropských zemí, až tak složité ubránit. Cílem teroru Islamistů jsou měkké cíle. Tedy shromáždění osob a individuální terorismus proti náhodným členům společnosti. To je velice snadné, nejsou k tomu třeba žádné velké prostředky, žádné velké plánování a má to devastující účinek na morálku nepřítele.

Jediným cílem teroristů je vyvolat chaos, masovou hysterii a očekávanou protireakci. To není v Evropě nic těžkého. Evropská soukromá média potřebují sledovanost. Každá taková událost, i když její skutečný význam je naprosto marginální, má obrovskou publicitu. A zadarmo. Islámský stát to nestojí ani jeden eurocent. Vytváření veřejné hysterie je skvělý prostředek jak rozložit Evropu zevnitř. A nejlépe k tomu pomáhá existence páté kolony Islamistů. Nejrůznější evropští bojovníci proti islámu či islamizaci Evropy jsou těmi nejlepšími spojenci teroristů z řad islamistů. Protože jejich útoky nejsou mířeny na skutečné teroristy a jejich zázemí. To by totiž sice bylo logické, ale například politikům, kteří se soustředí na hlasy hysterických voličů by to žádný velký zisk nepřineslo. Zvláště v zemích, kde žádný teroristický útok zatím nepřišel. Jejich útoky míří na islám. Tedy víru více než 1,5 miliardy lidí na této planetě. Jaký smysl má útočit na náboženskou víru každého pátého obyvatele našeho světa? Žádnou. Islám samozřejmě nemá s terorismem vůbec nic společného. Ale je to zajímavé zjednodušení. A přiznejme si, že voliči z cílové skupiny populistických politiků, kteří touží po větším podílu na politické moci, nejsou lidé schopní příliš složitých úvah. Ani motivace těch politiků není nijak složitá. S vyšším podílem politické moci přichází i jejich vlastní ekonomický profit. Když islamisté provedou svůj útok mohou se stoprocentně spolehnout na podporu svých ideových souputníků z řad bojovníků proti islámu. Jejich hysterické a nenávistné útoky na nevinné vyznavače skutečného islámu, kteří samozřejmě nemají s teroristy nic společného, povedou dříve či později k radikalizaci některých muslimů, kteří mají tendence takové atmosféře nenávisti snadno podlehnout.

Výroky o tom, že je třeba evropské muslimy odstranit z Evropy až příliš připomínají nedávnou historii a snahu o odstranění evropských židů. Ty před téměř totálním vyhlazením ze strany "kulturních" Evropanů, nezachránilo ani to, že jejich předkové žili v Evropě celá staletí. Muslimové tvoří asi 5% obyvatel EU a také Evropy jako celku. To je poměrně významná menšina. Každý dvacátý občan EU je muslim. Většina z nich žije v zemích EU několik desetiletí. Je to početně silnější menšina, než byli evropští židé před druhou světovou válkou. Často se hovoří o tom, že muslimové se odmítají integrovat do evropské společnosti. Není to pravda. Totéž tvrdili nacisté v celé Evropě o populaci evropských židů. A tvrdí to konec konců dodnes. Ona totiž evropská společnost není příliš homogenní. A muslimové se skutečně příliš nechtějí integrovat do té části společnosti jejichž společným jmenovatelem je zjevný rasismus, xenofobie a předsudky. Ani to není dost dobře možné.

Paranoidní a hysterické reakce "dobrých" Evropanů na teroristické útoky Islamistů jsou tak ta nejlepší voda na mlýn těchto teroristů. Označit za příčinu útoku myšlenky druhého nejpočetnějšího náboženství na této planetě je skvělý způsob, jak pomoci extremistům získávat nové rekruty. Známé výroky typu mrtvý muslim je dobrý muslim, každý terorista je muslim, až se dostaneme k moci, nameleme muslimy do masokostní moučky, postavíme pro ně koncentrační tábory, pomáhají radikalizaci zejména mladých muslimů lépe než náborové videa Islámského státu. Čím více radikálů, tím více dalších útoků. A tím více další hysterie. Výborným prostředkem pro posílení skutečných teroristů jsou útoky na cizince s kterými se v poslední době roztrhl pytel. Islamisté opravdu nejsou rádi, když jim potencionální vojáci odchází do Evropy. Potřebují pro své potřeby lidi zbídačené, bez naděje na budoucnost. A tito lidé najednou dostávají novou šanci v Evropě. To nemohou potřebovat. Ještě, že na jejich pátou kolonu je v tomto směru spolehnutí. Hysterie zaměřená proti uprchlíkům už nese své ovoce.

Islamisté a bojovníci proti islámu mají společné nepřátele. Evropský humanismus, lidská práva a svobody. Ty je podle obou táborů třeba omezit či úplně zničit. A společnými silami by toho skutečně mohli dosáhnout. Jejich prostředky jsou stejné. Masová hysterie, vytváření atmosféry strachu a nedůvěry, šíření nenávisti. V tom jsou oba spojenecké tábory teroristů, jak z řad islamistů, tak z řad ochránců Evropy před nebezpečím islámu, opravdu dobří. Je celkem jedno jak dosáhnou Islamisté svého cíle, tedy likvidace lidských práv a svobod obyvatel Evropy. Když se jim to nepodaří přímou intervencí, vždy se ještě mohou spolehnout na svou pátou kolonu. Bojovníky proti islámu. Ti už to dotáhnout do konce. Když už lidská práva a svobody nezničí teror extremistů z řad ISIS, tak to zvládnou jejich ideoví spojenci z řad Bojovníků proti Islámu. Kteří občany této části světa připraví o jejich práva a svobody. Když přesvědčí dost lidí o tom, že je to vlastně pro jejich bezpečnost.

Autor: Jaroslav Janota | pondělí 25.7.2016 23:43 | karma článku: 21.69 | přečteno: 1307x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.55 | Přečteno: 123792 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.70 | Přečteno: 10201 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.02 | Přečteno: 3204 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 27.83 | Přečteno: 1452 |

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Vyznání Marice....

Už jako dítě jsem se zamilovala do jejího hlasu. Je neopakovatelný.Velký a sdělný. V hlase a projevu Mariky Gombitové je opravdovost, která se dnes už skoro neslyší. Myslím, že náleží k nadčasové špičce.

23.4.2017 v 11:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Jan Dvořák

Občanské společnosti mají plná ústa, a přitom jí házejí klacky pod nohy!

Je to tak! Politici si zřejmě nevidí do hub... úst, když bezmála třicet let apelují na potřebu hlubšího rozvoje občanské společnosti, a jestliže už její kořínky konečně začnou klíčit, zadupou je do země.

23.4.2017 v 11:20 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 103 | Diskuse

Martin Braun

Prý jsem bezcharakterní hovado

A k tomu jsem dostal roztomilou přezdívku Hassan Abdul Mohammed. No není to rozkošné? On vůbec autor tohoto oslovení v diskusi pod mým předešlým blogem prokazoval značnou dávku inteligence...

23.4.2017 v 8:10 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 1409 | Diskuse

Věra Kuncová

Mluvčí Jiřího Drahoše reportérka Lenka Pastorčáková manipulovala fakty v pořadu 168 hodin

Včera vyšla zpráva, že kandidát na prezidenta Jiří Drahoš si vybral za svou tiskovou mluvčí Lenku Pastorčákovou, reportérku pořadu ČT 168 hodin. Nabízí se otázka, zda Jiří Drahoš ví, že Lenka Pastorčáková je zdatná manipulátorka a

23.4.2017 v 7:41 | Karma článku: 34.63 | Přečteno: 1461 | Diskuse

Vlaďka Špidlová

A už jsme zase v ní

Totalita bude bita...pamatujete ještě to heslo z naší slavné "sametové" revoluce? Pamatujete ještě, vy tak jako já dříve narození, to nadšení, naději, touhu těch pohnutých devadesátých let minulého století? Ten pocit svobody?

23.4.2017 v 0:14 | Karma článku: 34.37 | Přečteno: 759 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2169

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.