Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak norský milovník lovu bojoval proti multikulturalismu a muslimským imigrantům

22. 07. 2015 8:55:40
Jsou to čtyři roky co se jeden norský, pravicový extrémista, křesťanský fundamentalista, vlastenec, milovník lovu a myšlenek Václava Klause, rozhodl bojovat proti multikulturalismu, islámu a přistěhovalcům.

A když mu chyběly racionální argumenty do diskuse, rozhodl se použít přesvědčovací prostředky většího kalibru. Tak to dopadne vždy, když místo rozumu převáží xenofobie, paranoia a absence základních vlastností, které vydělují člověka z říše zvířat. Soucitu a empatie. Na ostrově Utoya se každé léto schází mladí lidé, kteří prostě mají na svět jiný názor než onen norský Herostratés. Fyzická likvidace těch s jinými názory je metodou řešení problémů vlastní všem extrémistům. Nikoliv jen těm pravicovým. Nikoliv jen křesťanským fundamentalistům. Nikoliv jen některým paranoidním schizofrenikům v Norsku.

Ovšem asociální chování tohoto typu je u pravicových extremistů častější než u jiných. Je to logické. Byla to jedna z osobností pravicového neoliberalismu, která razila heslo, že žádná společnost vlastně neexistuje a že lidstvo tvoří pouze velké množství jednotlivců, kteří mají právo hájit pouze svůj zájem. Od hokynářovy dcery se podobný důraz na sobectví a bezohlednost snad dal očekávat. Ovšem ideologie podobného typu vytváří ve svém důsledku masové vrahy. Tak jako před čtyřmi lety v Norsku. Konec konců byl to pravicový, český guru boje proti světovým ismům, jistý Václav Klaus, jehož myšlenky silně ovlivnily norského milovníka lovu a přispěly k dokonání jeho zbabělého zločinu.

Tento norský, křesťanský fundamentalista a terorista zbaběle zavraždil 77 svých spoluobčanů. Z toho 69 zblízka a vlastní rukou. Většinu z jeho oběti tvořili mladí lidé, kterým ještě nebylo dvacet let. Dvěma ještě nebylo ani patnáct let! Byli neozbrojení a bezmocní. Přesto byli zlikvidováni naprosto nemilosrdně. Bez slitování, bez soucitu, bez výčitek. A čím se provinili v očích onoho odhodlaného bojovníka proti multikulturalismu a muslimským přistěhovalcům? Tím, že měli na svět kolem sebe jiný názor. Tím, že jako levicoví demokraté vyznávali univerzální lidské hodnoty. Volnost, rovnost, bratrství, základní lidská práva a svobody, toleranci k jiným názorům a jiným kulturám.

To jsou právě ty hodnoty, které tolik nevoní ani současným vyznavačům " tradičních, evropských, kulturních hodnot". Co si vlastně pod tím představují? Monokulturu? Tento výraz snad patří do oblasti pěstování cukrové řepy. Bránění se jiným kulturním vlivům a mísení lidí vyznávající jiné politické či náboženské názory než jsou ty "jediné správné"? To už tu přece také bylo vytváření ghett pro ty jiné. Rasová segregace a politika apartheidu. Co tedy jsou ty "pravé evropské hodnoty", které chtějí ti naší ochránci bránit? Ať už my ostatní chceme nebo nechceme. Svoboda hlásat nenávist k jiným kulturám, náboženstvím, politickým názorům, kterou "obránci hodnot" zaměňují za svobodu slova a názoru? Právo vyhrožovat těm s jinými názory fyzickou likvidací? Ať už výbušninou, střelnou zbraní jako norský terorista či jen šibenicemi jako jeho čeští ideoví pokračovatelé. Těch, kteří jdou ve stopách norského milovníka lovu je v Evropě mnoho. Bojovníci proti multikulturalismu, islámu, imigrantům jsou slyšet stále více. A také nemají žádné racionální argumenty. Jen nenávist, zlobu, iracionální strach z cizího a neznámého, paranoiu.

Je jen otázkou času, kdy se tito pokračovatelé masového vraha z ostrova Utoya, rozhodnou použít stejné prostředky k likvidaci těch s jiným názorem. Mimochodem tento jediný bojovník proti islámu a imigrantům zavraždil za jediný den více lidí než všichni teroristé z řad Islamistů v Evropě za posledních deset let! A pořád se stejně najdou ti, kteří slepě věří, že největším nebezpečím pro současnou Evropu je islám. A je třeba zrušit naše lidská práva a svobody dříve než to udělají ti druzí. Vždyť je to přece pro naši "bezpečnost". Není. Největším nebezpečím pro současný civilizovaný svět není islám, jsou to ti, kteří žijí mezi námi a kteří chtějí totálně ovládat společnost.

Skutečným nebezpečím je Guantanámo, vlastenecký zákon, zrušení práva na spravedlivý soud, zrušení práva na ochranu soukromí, na svobodu náboženského vyznání a politického názoru, zrušení práva na rovnost všech občanů před zákonem. Jenže tyto práva a svobody v Evropě neruší Islamisté, ale někteří evropští politici. V podstatě jsou s těmi teroristy z islámského státu na jedné lodi. Jejich cíle jsou přece zřetelně stejné. Vnutit ostatním svůj jediný správný názor. Ovládat obyvatele, jejich myšlení a chování. A tvrdě nejlépe fyzicky zlikvidovat všechny co s jejich názory otevřeně nesouhlasí.

Ale tohle všechno už Evropa zažila v minulém století. Vážně je nutné tuto historii zopakovat i ve 21. století?

Autor: Jaroslav Janota | středa 22.7.2015 8:55 | karma článku: 16.12 | přečteno: 1576x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.55 | Přečteno: 123074 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.61 | Přečteno: 10118 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 29.94 | Přečteno: 3177 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 27.72 | Přečteno: 1445 |

Další články z rubriky Společnost

Petra Halamíčková

Prostřeno: Hyeny patří do Afriky, ne do televize

Na pořad Prostřeno se běžně nedívám. Když jsem ho před lety zaregistrovala, seznala jsem, že je to vlk v rouše beránčím.

25.3.2017 v 10:20 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 93 | Diskuse

Jitka Přikrylová

Islámský terorismus udeřil v Evropě čtyřikrát během týdne. Reakce EU? Žádná.

Po sobotním nepodařeném útoku na pařížském letišti dostal tvrdý zásah Londýn, kde zemřeli 4 lidé a jeden terorista. Použil auto a pak nůž. Totéž zkusili den nato v Belgii a také v Itálii. Eiffelovka asi jen problikává trikolory.

25.3.2017 v 9:35 | Karma článku: 29.53 | Přečteno: 513 | Diskuse

Radim Valenčík

Politici: My se nebojíme

Protože máme ozbrojené bodyguardy a pancéřované limuzíny. Vy ostatní si zvykejte na to být vražděni. A opovažte se ozvat.

25.3.2017 v 8:54 | Karma článku: 30.26 | Přečteno: 500 | Diskuse

Sylva Heidlerová

Papeži, papeži, kolik je hodin na věži?

Bylo jednou sobotní ráno, 25. března 2017, osm hodin polo - letního času. Babičko, to je přece hloupost, to říkáš špatně, vždyť teprve začalo jaro. Jarního času! Ne, ne, říkám to správně, ale hloupost to je.

25.3.2017 v 8:22 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 161 | Diskuse

Alena Kulhavá

Moje návštěva azylového centra v Itálii: Jaká je realita na severu Itálie?

Některé skutečnosti mě mile překvapily, některé naopak podporují určité pesimistické vyhlídky naší civilizace. Jak to vypadá v březnu 2017?

25.3.2017 v 8:02 | Karma článku: 13.71 | Přečteno: 847 |
Počet článků 220 Celková karma 39.70 Průměrná čtenost 2163

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.