Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když hovoří mírotvorci z Moskvy,,,

29. 03. 2015 13:55:38
Chce se mi zvracet. Člověk by řekl, že po těch letech prožitých v době bolševické totality už mne nic nepřekvapí či neznechutí. Jenže v poslední době jsem si uvědomil, že nejsem až tak otrlý, jak jsem si myslel. Návrat starých známých propagandistických hesel a nové kolo aktivace bojovníků tábora míru proti štváčům ze západu a imperialistům z USA, by byl možná k smíchu. Asi jako časopis Dikobraz z časů normalizace. Kdyby se nenašla početná skupina lidí, která otravuje veřejné ovzduší šířením lží a Moskevské propagandy. Je mi jedno zda tak činí z upřímného přesvědčení či za peníze.

Chápu, že v prvním případě myšlení bolí a zdravý rozum či základní vzdělání postižené lidi minulo velkou oklikou. A v druhém případně je košile bližší než kabát a o peníze jde až v první řadě. Šíření lží může považovat za svobodu názoru jen člověk velmi omezený. A pojetí svobody od takových lidí jsem si už v životě užil dost. A opravdu nemám zájem o "svobodu" otroka. O redukci základních lidských práv na jediné právo držet hubu a krok a nevyčuhovat z řady a nenarušovat jediné správné ideály vládnoucí státostrany. Nemám zájem o bolševický koncentrák, který se nám snaží znovu vnutit z Moskvy poskytnutím své tankové, mírové internacionální pomoci. To už tato země jednou zažila. Dlouhých téměř 23 let byla tato země okupována vojsky podle rozkazu přicházejícího z Moskvy. Některým se možná po těchto mírových časech plných stability stýská. Asi je na čase říct jednou provždy dost!

A začít konečně nazývat věci pravými jmény. Ti kdo se na Krymu a na východě Ukrajiny násilím chopili vlády nejsou stateční bojovníci proti fašismu, který prý představuje demokraticky zvolený parlament, prezident a vláda Ukrajiny. Nejsou to mírumilovní příznivci federalizace Ukrajiny. Nejsou to lidé, kteří chtějí vyvolat veřejnou diskusi. Nejsou to ani stateční obránci práv obyvatel na Krymu a východě Ukrajiny. Jsou to teroristé, kteří rozpoutali válečný konflikt. Jsou to zloději, lupiči a vrazi, kteří se násilím zmocnili vlády majetku a finančních prostředků na dobytých území státu Ukrajiny.

Jejich cílem není obrana práv obyvatel těchto území. Jejich cílem je zmocnit se moci na území jednoho státu a odtrhnout je od něj. Porušují zákony země na jejímž území působí. Ty kteří s jejich postupem nesouhlasí zastrašují či přímo fyzicky likvidují. Tito bojovníci proti kyjevskému fašismu sami používají fašistické metody likvidace názorových odpůrců tak vlastní členům fašistické strany známé z Itálie na počátku 20.let minulého století. Používají metody vlastní běžným teroristům. Zastrašování či přímo likvidace demokraticky zvolených zástupců občanů, krádeže, loupeže a přivlastňování veřejného či soukromého majetku. Záměrné porušování zákonů s cílem získat absolutní moc a finanční či majetkový prospěch ze svých zločinů. Braní rukojmích a to dokonce osob s diplomatickou imunitou. Využívání těchto osob jako lidské štíty. Zneužívání civilního obyvatelstva jako lidských štítů.

A toto vše se děje s přímou podporou vlády sousedního státu, tedy Ruska. Není to nic nového. Přímá vládní podpora nacistického Německa ozbrojeným skupinám teroristům nazývaným Freicorps a působící na území sousedního Československa s cílem destabilizovat situaci a oslabit centrální vládu byla ze stejného soudku. Je pozoruhodné, když ctihodná, moskevská vláda bojovníků proti kyjevskému nacismu používá metody nacistického Německa. Ale kdo by se tomu divil u vlády, která na svém území podporuje skupiny neonacistů. Vláda země, která se stává zemí zaslíbenou neonacistům z celé Evropy a přilehlých oblastí. Vláda, která na svém území soudí ženu, která tam byla zavlečena ze sousední Ukrajiny a to za zločin spáchaný na území Ukrajiny. A to přes to, že dotyčná má diplomatickou imunitu.

Ale mezinárodní právo je pro prezidenta Putina a jeho vládu pouze cárem papíru. Jak dokazuje vojenská anexe Krymu současná podpora teroristům na území sousedního státu. Jenže tyto fakta jsou v dnešní informační době známa každému, kdo má zájem se je dozvědět. Ruské vládě, která zahájila současnou válku na území Ukrajiny samozřejmě nejde o mírové řešení situace. Kdyby ano, přestala by prostě zásobovat teroristy zbraněmi, municí a cvičenými žoldáky přicházející na Ukrajinu z jejího území. Ruské armádní jednotky by přestaly operovat na území cizího státu a ruské "humanitární" konvoje by přestaly dodávat zbraně, vojenský materiál a další teroristy na Ukrajinu.

Ukrajinská vláda dělá jen to, co by dělala jakákoliv jiná vláda na území svého státu. Snaží se obnovit zákonnost a postavit zločince před spravedlivý soud. Jde to ale dost těžko, když ty zločince zásobuje ruská armáda. Mezinárodní společenství by mělo k takové agresivní politice ruské vlády zaujmout nekompromisní postoj!

Autor: Jaroslav Janota | neděle 29.3.2015 13:55 | karma článku: 30.84 | přečteno: 955x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 125127 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10351 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3253 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.05 | Přečteno: 1481 |

Další články z rubriky Politika

Jana Pastuchová

Zažalovali mě, abych už mlčela. Aneb, jak se dělá politika v Česku

Chtěli po mně půl milionu za pomluvu. Já jsem si ale stála za svým a udělala jsem dobře. Soud mi dal za pravdu. Tento článek je o tom, jak probíhá politický boj v Česku a jak se umlčují zastupitelé, kteří kladou nepříjemné otázky.

17.8.2017 v 17:00 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 132 | Diskuse

Karel Januška

Odpovědnost poslanců

Poslanci se zbavují své zodpovědnosti. Povinností poslanců je dbát nad spravedlností pro každého občana.

17.8.2017 v 13:09 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 370 | Diskuse

Jan Dvořák

Důchodci si příští vánoce přilepší, pojišťovny budou z doplatků na léky vracet víc

Objektivnímu, nestrannému a nezávislému pozorovateli musí být smutno z počínání osmaosmdesáti procent nevděčné veřejnosti, která chce sociální demokracii dát ve volbách s bídou 12 procent hlasů.

17.8.2017 v 9:56 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 494 | Diskuse

Beata Krusic

Pražané si stěžují na vzdychání žen.......

Dnes mě pobavila zmíňka o stížnostech některých občanů Prahy, kteří se nehodlají smířit s hlasitějšími projevy svých sousedů během jejich sexuálních radovánek.

17.8.2017 v 9:03 | Karma článku: 24.25 | Přečteno: 2770 | Diskuse

David Veselý

Kategorický imperativ Andreje Babiše navždy... doufejme v koncích

A je to tady. „Všichni kradnú!“A nejvyšší, óóóóóó božstvo osvícené, zřejmě také. Stahují mračna nad Andrejem Velikým? Pojďme se rozumně dohodnout, vyjádřeme mu plnou podporu, kterou, takto do jeho rukou vloženou, zajisté nezklame.

17.8.2017 v 9:00 | Karma článku: 29.81 | Přečteno: 1016 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2187

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.