Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mám rád všechny barvy duhy aneb panu Profesorovi, bez lásky

20. 08. 2013 14:44:41
Skončil každoroční Prague pride jehož letošním tématem byl coming out. Je tedy na čase jít také s barvou ven. Jsem homosexualista. Myslím si, že všichni lidé by měli mít stejná práva bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Pokud mohou heterosexualové uzavírat manželství, proč by ho nemohli uzavírat i homosexualové? Jestliže mohou heterosexuální páry adoptovat děti, nevidím jediný racionální důvod, proč by totéž nemohly dělat homosexuální páry?

V našich dětských domovech jsou desetitisíce dětí. Je snad taková výchova v jejich nejlepším zájmu? Nebylo by lépe kdyby byly vychovávány v normální tradiční rodině dvou osob, bez ohledu na jejich sexuální orientaci? Námitky, že rodinu tvoří muž a žena jsou liché. Platí to sotva tisíc let. Před tím žádná taková rodina neexistovala desetitisíce let. Přesto už nežijeme v tlupách. Říká se tomu pokrok. USA jsou poměrně konzervativní země. Přesto zhruba od roku 2000 až doposud bylo umístěno do rodin homosexuálních párů více než sto tisíc dětí! Proč? Protože žít v rodině je pro dítě normální a je to v jeho zájmu. Česká republika podepsala úmluvu o právech dítěte. Ale záměrně jí porušuje. Stát zkrátka nedělá to co je v nejlepším zájmu dítěte.
Jsem také multikulturalista. Přiznávám se bez mučení. Na světě existuje mnoho kultur a žádná z nich nemůže být považována za nadřazenou kultuře jiné. Žádná z mnoha se nedá považovat za lepší či horší a to bez ohledu na to kolik obyvatel země ji vyznává. Pokrok lidské společnosti spočívá od dávnověku v propojování a mísení různých kulturních vlivů. Naopak země, které se izolují před vlivem jiných kultur zaostávají a zpožďují se za těmi multikulturními. Evropa je toho nejlepším příkladem. Evropané používají arabské číslice, až z Indie k nám přišla číslice nula. Z Číny papír, porcelán, střelný prach, hodiny a hedvábí. Z muslimských zemí základy evropského lékařství, algebry a astronomie. Evropa a její současnost jsou výsledkem mísení vlivu židovského, křesťanského a muslimského. Muslimové a Židé žijí v Evropě tisíce let. A přispěli nemalou měrou k současné tváří Evropy. Navíc opakem multikulturalismu je monokulturalismus a tento pojem patří jen do zemědělství. Například do oboru pěstování cukrové řepy.
Jsem také humanrightista. Jsem přesvědčen o tom, že všichni lidé se rodí sobě rovni, nadáni rovnými právy a svobodami. Samozřejmě to, že jsme si všichni rovni ve svých právech a svobodách neznamená, že jsme zároveň stejní. Naopak. Každý člověk je nezaměnitelný originál a individualita. Ale ač jsme každý jiný. Máme jinou barvu pleti, jiný vzhled, jiný jazyk, jiné náboženství či jinou sexuální orientaci, přece jsme všichni především lidé. A toho co nás všechny spojuje je zkrátka více než toho co nás od sebe odlišuje. A na to bychom měli myslet každý den.
Deklarace lidských práv a svobod jak ji přijala ve své chartě OSN po druhé světové válce je dokladem a důkazem univerzálnosti lidských práv a svobod pro všechny obyvatele této planety.
Mám zkrátka rád všechny barvy duhy. A nemám rád milovníky Klausismu, kteří cítí potřebu zbaběle vraždit ty, kteří mají na život a svět zkrátka jiný názor. Protože svět a lidé jsou barevní. A nechci žít v podivném a šedivém Rusku kde jsou ostatní barvy porušením zákona. Členové jednobarevného davu a jednobarevného vidění světa by si mohli konečně uvědomit, že jsou svým způsobem postižení. A místo izolace by se měli snažit stát se součástí lidské společnosti. A také něčím k rozvoji té společnosti přispět! Protože destrukce k ničemu nevede. Jsem rád, že jsem na závěr svátku hrdosti mohl otevřeně provést svůj osobní coming out. A přiznat se ke svým názorům a představám o fungování tohoto světa. Profesora Klause a ostatních jednobarevných monokultur v této zemi, mám zkrátka DOST! A nikdy mne nepřestane udivovat jejich intolerance, zloba a nenávist!

Autor: Jaroslav Janota | úterý 20.8.2013 14:44 | karma článku: 12.76 | přečteno: 660x

Další články blogera

Jaroslav Janota

Jak se to vlastně celé stalo

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

22.2.2017 v 14:05 | Karma článku: 49.56 | Přečteno: 124876 |

Jaroslav Janota

Jak jsem dělal vstupní test do Mensy

Už to budou čtyři roky, co jsem se rozhodl zkusit složit vstupní test do Mensy. Tedy společnosti lidí s mimořádně vysokým IQ. Je to takový klub vyjímečných.

19.2.2017 v 8:54 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 10328 |

Jaroslav Janota

Mamince, mému prvnímu cenzorovi, s láskou

Mým prvním cenzorem byla moje maminka. Jako u většiny lidí na této planetě. Tatínkové mají moc práce a tak se člověk učí mluvit od maminky.

2.2.2017 v 13:28 | Karma článku: 30.70 | Přečteno: 3247 |

Jaroslav Janota

Vánoční příměří 1914 a jeho poselství

Na počátku největšího světového konfliktu v dějinách se odehrál jeden z nejúžasnějších příběhů v historii lidstva či spíše historie lidství. Vánoční příměří v roce 1914 na západní frontě.

6.1.2017 v 9:59 | Karma článku: 28.05 | Přečteno: 1476 |

Další články z rubriky Společnost

Zdeňka Ortová

Když řidič autobusu za jízdy telefonuje, stává se potenciálním hromadným vrahem

Nestoudnost, s jakou řidič autobusu v městském dopravním chaosu popadl zvonící mobil a začal si za jízdy vyřizovat hovor, vyrazila většině cestujících dech.

28.7.2017 v 1:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Alena Kulhavá

2) Kniha Rogera Scrutona popisuje velmi přesně to, jak a kam se ubírá naše kultura

Ve druhém díle se zabývám zajímavými souvislostmi moderní kultury a dozvíte se i zásadní rozdíl mezi "představivostí" a "hotovými představami" pro život. Podíváme se na to,co je jsou falešné emoce a sentimentalita. Úžasná kniha.

28.7.2017 v 1:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 |

Eva Kislingerová

Lidovecký ping-pong, aneb k vládě vždy připraveni!

​Hlavním událostem tohoto týdne, bohužel, vévodí vražda české turistky v Egyptě. Poněkud na pozadí tak zůstalo pondělní hlasování naší vlády ve věci odložení dalších dvou vln EET neboli elektrické evidence tržeb.

27.7.2017 v 23:11 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 92 | Diskuse

Robert Troška

Bruselské kvóty: EU startuje další fázi konečného řešení národnostní otázky států V4

Byro (komise) EU dala státům V4 měsíční ultimátum, aby začaly přebírat nelegální migranty z Itálie a Řecka. Pokud ne, vyhrožuje EU státům V4 žalobou a následně odebráním dotací. A jak reagovala „naše“ eurokomisařka Věra Jourová?

27.7.2017 v 21:05 | Karma článku: 36.27 | Přečteno: 1101 | Diskuse

Ladislav Dvořák

Socializmus aneb kdyby byli komunisté na Sahaře, byl by i písek na příděl

Socialismus je myšlenkou a hnutím, které preferuje společné vlastnictví všech a zavrhuje soukromé vlastnictví, mimo jiné samozřejmě

27.7.2017 v 19:04 | Karma článku: 18.67 | Přečteno: 600 | Diskuse
Počet článků 220 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2184

Skeptický optimista, idealista, melancholik, náročný, tradiční socialista.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.